Hakkımızda

“LOKUMLAND” markası ile 1989 yılında tarihi, en eski ve dünyaca ünlü alışveriş merkezlerinden biri olan Kapalıçarşı'da (İstanbul) Lokum ve Özel Türk Tatlılarının perakende satışına başladık. daha zengin ve kaliteli çeşitlerimiz ve iş hacmimizin büyümesi Kapalıçarşı'daki muadillerimiz arasında fark yarattı.

“LOKUMLAND” markası, Osmanlı-Türk kültürünün asırlardır süregelen lezzetlerini ve günümüzde hak ettiği değeri görmeyen alışkanlıklarını evrensel dokunuşlar ve uyarlamalarla geri getirmek için bir yolculuğa çıktı. Türk Lokumu ve Akide Şekerleri, artık hak ettiği ilgiyi görmeyen, unutulmaya yüz tutmuş kültür öğelerimiz yeniden hayat bularak “LOKUMLAND” tasarımlarıyla tanışarak ulusal ve uluslararası pazarlarda popülerliğini yeniden kazanmaya başladı. Geleneksel lezzeti ve doğallığı bozulmamış ürünler, en ileri teknoloji kullanılarak en yüksek standartlarda üretilmekte, çevreye duyarlı ve insan sağlığına önem vermektedir.

Markanın ana felsefesi, Osmanlı-Türk kültürüne ait hediye ve ikramların sunduğu lezzetleri, tatları, bilgileri ve güzellikleri modern hayata geri getirmek ve özgün yorumuyla geleceğe yön vermektir. Bu nedenle markalaşma yolunda ilerleyebilmek ve dünyanın belli noktalarında organize bir yapıya kavuşabilmek adına zincir mağazalar kurmayı amaçlıyoruz.